IN MEMORIAN: Lejla Hairlahović

Sa velikom tugom i žalošću obavještavamo rukometnu javnost u Bosni i Hercegovini da je na bolji svijet preselila Lejla Hairlahović, nekadašnji Generalni sekretar Rukometnog saveza Bosne i Hercegovine. Lejla se posljednjih dana borila sa infekcijom korona virusa, a jutros nas je zaprepastila vijest da Lejla nije uspjela dobiti ovu borbu.

Lejla je nekadašnja igračica ŽRK Krajina, tuzlanskog Jedinstva i ŽRK Živinice, jedan od osnivača škole rukometa „Dundo Bears“ u Cazinu.

Pored rukometa bila je uključena u veliki broj projekata a posljednjih godina bila je doktorant na Univerzitetu u Zagrebu.

Uvijek nasmijana i vedra lica a svako ko ju je poznavao reči će da je Lejla bila jedna izuzetna i posebna osoba.

Obnašajući funkciju Generalnog sekretara Rukometnog saveza Bosne i Hercegovine, Lejla je nakon godina i godina čekanja Bosnu i Hercegovinu uvrstila na međunarodnu listu potpisnika RINCK konvencije.

Lejlin odlazak veliki je gubitak za bh rukomet i naše društvo o cjelini.

Molimo dragog Boga da našoj Lejli podari dženet, porodici sabur a svima nama u amanet da je se rado sjećamo i evociramo uspomene na mnoga druženja sa njom.

Neka ti je vječni rahmet!