Održan seminar rukometnih trenera u BiH

Dana 24.08.2019. godine u Hotelu Park u Doboju odrzan je seminar rukometnih trenera. Na seminaru je bio prisutan 81 trener iz čitave Bosne i Hercegovine. Seminar su vodili prof. Dr. sc. Muris Đug koordinator Rukometnog Saveza BiH za edukaciju po RINKC konvenciji i kondicioni trener rukometne Reprezentacije BiH, predavač dr.sc. Sanja Bajgorić koordinator RS BiH za edukaciju po RINCK konvenciji i selektor ženske U19 reprezentacije, predavač mr.sc. Sead Mulić Antidoping komisija BiH i Boris Šatordžija EHF sudija. Treneri su iskazali veliko zadovoljstvo da im je Rukometni savez BiH omogućio dodatnu edukaciju kroz ovakav seminar.

Rukometni savez BiH će u suradnji sa prof. Dr. sc. Murisom Đugom i dr.sc. Sanjom Bajgorić održati još jedan seminar koji će se održati 30.08.2019. godine u Grudama. Takođe Rukometni savez BiH će u narednom periodu raditi ne edukaciji trenera u Bosni i Hercegovini s ciljem da se unaprijedi rukometni sport u našoj državi.

Kancelarija RS BiH