• RSBIH

RK Vogošća izborio je plasman u treće kolo EHF Challenge kupa, poraz dobojske Sloge

RK Vogošća izborio je plasman u treće kolo EHF Challenge kupa nakon što je u revanš susretu protiv ekipe Sviesa iz Litvanije nadoknadio zaostatak od tri gola iz prvog meča (27:24 za Litvance) i trijumfovao sa 31:25.

Vogošća je od početka meča bila bolji tim i domaći su znali šta im je potrebno za ovaj trijumf te su igrlo vrlo agresivno ali i vrlo ofanzivno, a na poluvrijeme su prenijeli prednost rezultatom 15:12.

U drugom poluvremenu je slika bila slična, a najveći dio ovog perioda igre domaći tim je proveo u prednosti od četiri ili pet golova razlike, koja im je garantovala plasman dalje. Na kraju je Vogošća slavila sa 31:25 i izborila je plasman u nastavak takmičenja.

Nakon poraza 30:22 u prvom susretu odigranom prethodne sedmice, Sloga je u ovaj meč ušla sa nadom da može doći do pobjede i plasmana dalje, no to se nije ostvarilo, te je trijumf zasluženo otišao na stranu gostiju.

Drazdou je vodio Bjeloruse do pobjede sa četiri gola dok su Barylau i Sonchyk susret završili sa po tri, a Mikhalchuk, Tilnenko, Tsyhankou i Yyankouski su susret završili sa po dva gola.

Kod Sloge najbolji je bio Zekić sa sedam golova dok je Stanković dodoa četiri, a Bubić je susret završio sa tri pogotka.

Sloga - Masheka 19:21 (8:13)