Sastanak sa Ministrom kulture i sporta Kantona Sarajevo

Danas 15.06.2021.godine u prostorijama Rukometnog saveza BiH održan je sastanak Ministra kulture i sporta Kantona Sarajevo gosp.Samira Avdića i Predsjednika Rukometnog saveza BiH gosp.Marinka Umičevića. Ovom prilikom predstavnici Rukometnog saveza BiH su upoznali Ministra o aktivnostima RSBIH kako u proteklom periodu, tako i onim aktivnostima koje predstoje kako muškoj A selekciji, tako i ostalim reprezentativnim selekcijama.U narednom periodu očekuju nas pripreme i odlazak ženske juniorske reprezentacije na kvalifikacioni turnir koji se održava u Sjevernoj Makedoniji. Nakon nastupa ženske seniorske reprezentacije u Grčkoj, ženska kadetska reprezentacija svoje će nastupe zabilježiti u Avgustu u Gruziji, dok je pred muškom A reprezentacijom učešće u kvalifikacionom turniru koji se također održava u Sjevernoj Makedoniji.

Koristimo priliku da zahvalimo Ministarstvu kantona Sarajevo koji je uvijek pružao bezrezervnu podršku Rukometnom savezu BiH u nastojanjima da muška seniorska reprezentacija BiH odigra utakmice kvalifikacija i da se po drugi put plasira na EHF EURO ali i gosp.Avdiću koji je pokazao interes za iznalaženjem rješenja problema sa kojima se RSBIH susreće.